Život píše romány

Autor: Janka Podtatranka | 29.11.2014 o 23:36 | (upravené 18.12.2014 o 17:55) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  373x

V tomto roku - 2014 - som vydala svoj životný príbeh v podobe piatich kníh. Rada sa podelím s čitateľmi o svoje životné zážitky. Možno niekoho inšpirujú, možno budú pre iného varovaním... Pevne však verím, že Vás najmä zaujmú. Môžete si ich kúpiť pre seba alebo Vašich blízkych v elektronickej podobe vo viacerých kníhkupectvách, prečítať a napísať Váš názor. Budem vďačná za akúkoľvek kritiku. Teraz, pred Vianocami, ich dostanete za znížené ceny.  

Janka Podtatranka - Pokazený Silvester 193 strán 4,00 €

Skutočný príbeh zo súčasnosti. Hlavná hrdinka je matkou piatich detí, ktoré vychováva spolu s manželom, abstinujúcim alkoholikom, často recidivujúcim. Ťažko nesie smrť otca, s ktorým si vždy rozumela. Má komplikovaný vzťah s nevestou a matkou. Temné tajomstvo z minulosti postavilo medzi ňu a matku hradbu nedôvery. Uverí jej konečne matka po dlhých rokoch, alebo sa napätie medzi nimi prehĺbi? Autorka ponúka aj svoj pohľad na riešenie rómskej otázky.

Janka Podtatranka - Zneužitá a nepochopená    231 strán, 5,00 €

Skutočný príbeh zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Janka je temperamentné, inteligentné a nadané dievča. Vychováva ju prísna, autoritatívna a občas nespravodlivá matka. Otec, ku ktorému má hrdinka bližší vzťah, sa jej do výchovy pliesť nesmie. V detstve zažije Janka traumu. Zneužíva ju blízka osoba a keď sa zverí matke, tá jej nielenže neuverí, ale v zlosti jej vykričí citlivú vec z minulosti, ktorá dievča hlboko zraní. Cíti sa nemilovaná, ukrivdená, snaží sa čo najskôr odísť z domu, dospieť a osamostatniť sa. Ako šestnásťročná odchádza na internát. Zapadne medzi rovesníkov?

Janka Podtatranka - Ozvi sa mi, láska!   305 strán 6,00 €

Skutočný, mierne erotický a pikantný príbeh mladej ženy z 80. rokov 20. storočia, v detstve pohlavne zneužívanej starým otcom a nepochopenej matkou, hľadajúcej skutočnú lásku, aby ju nakoniec našla vo svojom dieťati. Sedem divokých pražských rokov, kedy hrdinka putovala z jednej mužskej náruče do druhej, od exotického Afričana, cez psychopata, homosexuála, až po recidivistu...

Janka Podtatranka - Tá rebelka z televíznej reality šou      255 strán, 5,50 €

Je to skutočný príbeh nechceného dieťaťa z východoslovenskej rómskej rodiny, ktoré bolo rodičom odobraté kvôli zanedbávaniu, týraniu, podvýžive a umiestnené do dojčenského ústavu. Odtiaľ si ju vo veku troch rokov vzala do výchovy nerómska rodina s dvomi vlastnými a dvomi už osvojenými deťmi, aby jej poskytla rodinu, lásku, zázemie a útočisko... Milka je neuveriteľne talentované dieťa a robí svojim pestúnom radosť, kým na ňu nepríde puberta. Vtedy sa otočí jej správanie o stoosemdesiat stupňov a začne spôsobovať náhradným rodičom starosti. Jej výčiny stoja rodičov nejednu vrásku a dovedú ich až k psychickému a fyzickému zrúteniu.  Keď si už s ňou nevedia rady a uvažujú o umiestnení dieťaťa do ústavnej výchovy za účelom resocializácie, príde posledná šanca v podobe televízie Markíza... Náhradná mama prihlási Milku do televíznej reality šou Najprísnejší rodičia, dúfajúc, že sa jej otvoria oči, dievča zmení svoje správanie a nezahodí za hlavu svoj obrovský talent. Podarí sa Milke vďaka televíznej skúsenosti splniť očakávania rodiny a priateľov? Dokáže rodina nájsť v sebe silu a nehodiť flintu do žita?

Janka Podtatranka - Rodinné hniezdo     209 strán, 4,50 €

Skutočný príbeh zo súčasnosti. Hlavná hrdinka Jana kladie rodinu a deti na najvyššiu priečku rebríčka hodnôt. Spolu s manželom žijú už dvadsaťpäť rokov v harmonickom vzťahu a vychovávajú päť detí, z ktorých každé má iného otca a iný osud. Lacko je z prvého Janinho manželstva, Miško je spoločný syn. Dcéry Veronika, Milka a Kristínka sú osvojené z detského domova. Prekonajú manželia vážnu prekážku, ktorá  im spôsobuje problémy vo vzťahu? Dokážu poskytnúť všetkým deťom bez rozdielu lásku, rodinu a útočisko? Príbeh plný emócií ponúka pohľad pod pokrievku tabuizovanej témy riešenia rómskej otázky a náhradného rodičovstva.   Janka Podtatranka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?