Život píše romány

Autor: Janka Podtatranka | 29.11.2014 o 23:36 | (upravené 18.12.2014 o 17:55) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  357x

V tomto roku - 2014 - som vydala svoj životný príbeh v podobe piatich kníh. Rada sa podelím s čitateľmi o svoje životné zážitky. Možno niekoho inšpirujú, možno budú pre iného varovaním... Pevne však verím, že Vás najmä zaujmú. Môžete si ich kúpiť pre seba alebo Vašich blízkych v elektronickej podobe vo viacerých kníhkupectvách, prečítať a napísať Váš názor. Budem vďačná za akúkoľvek kritiku. Teraz, pred Vianocami, ich dostanete za znížené ceny.  

Janka Podtatranka - Pokazený Silvester 193 strán 4,00 €

Skutočný príbeh zo súčasnosti. Hlavná hrdinka je matkou piatich detí, ktoré vychováva spolu s manželom, abstinujúcim alkoholikom, často recidivujúcim. Ťažko nesie smrť otca, s ktorým si vždy rozumela. Má komplikovaný vzťah s nevestou a matkou. Temné tajomstvo z minulosti postavilo medzi ňu a matku hradbu nedôvery. Uverí jej konečne matka po dlhých rokoch, alebo sa napätie medzi nimi prehĺbi? Autorka ponúka aj svoj pohľad na riešenie rómskej otázky.

Janka Podtatranka - Zneužitá a nepochopená    231 strán, 5,00 €

Skutočný príbeh zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Janka je temperamentné, inteligentné a nadané dievča. Vychováva ju prísna, autoritatívna a občas nespravodlivá matka. Otec, ku ktorému má hrdinka bližší vzťah, sa jej do výchovy pliesť nesmie. V detstve zažije Janka traumu. Zneužíva ju blízka osoba a keď sa zverí matke, tá jej nielenže neuverí, ale v zlosti jej vykričí citlivú vec z minulosti, ktorá dievča hlboko zraní. Cíti sa nemilovaná, ukrivdená, snaží sa čo najskôr odísť z domu, dospieť a osamostatniť sa. Ako šestnásťročná odchádza na internát. Zapadne medzi rovesníkov?

Janka Podtatranka - Ozvi sa mi, láska!   305 strán 6,00 €

Skutočný, mierne erotický a pikantný príbeh mladej ženy z 80. rokov 20. storočia, v detstve pohlavne zneužívanej starým otcom a nepochopenej matkou, hľadajúcej skutočnú lásku, aby ju nakoniec našla vo svojom dieťati. Sedem divokých pražských rokov, kedy hrdinka putovala z jednej mužskej náruče do druhej, od exotického Afričana, cez psychopata, homosexuála, až po recidivistu...

Janka Podtatranka - Tá rebelka z televíznej reality šou      255 strán, 5,50 €

Je to skutočný príbeh nechceného dieťaťa z východoslovenskej rómskej rodiny, ktoré bolo rodičom odobraté kvôli zanedbávaniu, týraniu, podvýžive a umiestnené do dojčenského ústavu. Odtiaľ si ju vo veku troch rokov vzala do výchovy nerómska rodina s dvomi vlastnými a dvomi už osvojenými deťmi, aby jej poskytla rodinu, lásku, zázemie a útočisko... Milka je neuveriteľne talentované dieťa a robí svojim pestúnom radosť, kým na ňu nepríde puberta. Vtedy sa otočí jej správanie o stoosemdesiat stupňov a začne spôsobovať náhradným rodičom starosti. Jej výčiny stoja rodičov nejednu vrásku a dovedú ich až k psychickému a fyzickému zrúteniu.  Keď si už s ňou nevedia rady a uvažujú o umiestnení dieťaťa do ústavnej výchovy za účelom resocializácie, príde posledná šanca v podobe televízie Markíza... Náhradná mama prihlási Milku do televíznej reality šou Najprísnejší rodičia, dúfajúc, že sa jej otvoria oči, dievča zmení svoje správanie a nezahodí za hlavu svoj obrovský talent. Podarí sa Milke vďaka televíznej skúsenosti splniť očakávania rodiny a priateľov? Dokáže rodina nájsť v sebe silu a nehodiť flintu do žita?

Janka Podtatranka - Rodinné hniezdo     209 strán, 4,50 €

Skutočný príbeh zo súčasnosti. Hlavná hrdinka Jana kladie rodinu a deti na najvyššiu priečku rebríčka hodnôt. Spolu s manželom žijú už dvadsaťpäť rokov v harmonickom vzťahu a vychovávajú päť detí, z ktorých každé má iného otca a iný osud. Lacko je z prvého Janinho manželstva, Miško je spoločný syn. Dcéry Veronika, Milka a Kristínka sú osvojené z detského domova. Prekonajú manželia vážnu prekážku, ktorá  im spôsobuje problémy vo vzťahu? Dokážu poskytnúť všetkým deťom bez rozdielu lásku, rodinu a útočisko? Príbeh plný emócií ponúka pohľad pod pokrievku tabuizovanej témy riešenia rómskej otázky a náhradného rodičovstva.   Janka Podtatranka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

SVET

Buldozéry valcujú Džungľu, symbol európskeho zlyhania

Utečencov z tábora pri Calais začali odvážať.


Už ste čítali?